Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Środzie Wlkp. informuje, że w związku ze zmianą stawek VAT, od dnia 1 stycznia 2011r., zmienia się wysokość opłat za pobraną wodę i wprowadzenie ścieków do urządzeń kanalizacji sanitarnej.

Do pobrania : Informacja o zmianie opłat      [Rozmiar: 1908 bajtów]

JubileuszPogoda dopisała, mieszkańców mnóstwo, imprezy na 100-lecie wodociągów w pełni udane ...
Tak w kilku słowach możemy skomentować pierwsze spotkania jubileuszowe organizowane przez MPECWiK Sp. z o.o.
  Powinno się napisać o nich o wiele więcej gdyż ranga tego święta tego wymaga.
Zaczęło się rankiem, kiedy to nasi pracownicy - organizatorzy przygotowywali teren boiska przy ul. Poselskiej a "alpiniści" z Poznania obmyślali plan wieczornej inscenizacji na wieży ciśnień.
Jubileusz Oficjalnie obchody 100 - lecia rozpoczęto o godz. 14:00.
Imprezę wspólnie prowadzili Anna Nowak - organizator i pomysłodawca obchodów 100- lecia wodociągów oraz Michał Kosiński.
Dla najmłodszych uczestników odbyło się szereg konkursów i zabaw. Dzieci odpowiadały na pytania związane z produkcją wody, "łowiły" butelki wypełnione wodą, atrakcją okazały się bezpłatne karuzele i malowanie twarzy.
W części muzycznej mogliśmy usłyszeć dziewczęta ze Studio Piosenki Gama z Ośrodka Kultury: Marysię Plucińską i Jagodę Książek.
Jubileusz

Następnie grający mocnego rocka zespół IMPO(R)TENTO zagrał covery oraz własne kompozycje oparte na ostrym riffie gitarowym przeplatanym grą solową gitarzysty - z pochodzenia rodowitego Włocha. Godzinny występ grupy wprowadził publiczność w pozytywne wibracje, które dalej przejęła Viola Kaźmierczak. Wokalistka zaśpiewała znane przeboje Anny Jantar.

Jubileusz Atrakcją obchodów był występ Wodniczek Średzkich - skład grupy to panie pracujące w średzkich wodociągach, które wspólnie z Violą Kaźmierczak zaśpiewały przebój Anny Jantar " Najtrudniejszy pierwszy krok". Występ został odebrany bardzo ciepło przez średzką publiczność i pracowników MPECWiK uczestniczących w imprezie.
Po tak miłym akcencie wodociągowym nadszedł czas na podziękowania organizatorom imprezy oraz Prezesowi Janowi Buczkowskiemu.
JubileuszKilka słów o firmie, o jej roli i planach na przyszłość przedstawił Prezes w obecności pozostałych członków Zarządu: Wiceprezesa Andrzeja Korneckiego i Grzegorza Żarnowskiego.

  Po  podziękowaniach przyszedł czas na gwiazdę muzyczną: zespół CZERWONE GITARY. Tym razem samotnie rozpoczął perkusista zespołu opowiadając zabawne historię i grając na bębnach wprowadził publiczność w rytmiczne uniesienie, po którym rozpoczęła się przygoda muzyczna z największymi przebojami zespołu zaczynając od Czterech Pór Roku ....
Prawie dwugodzinny koncert Czerwonych Gitar porwał średzką publiczność, która prosiła o więcej i więcej.

Po wspaniałym koncercie Wojciech Ziętkowski - Burmistrz Środy zaprosił wszystkich uczestników do obejrzenia pokazu fajerwerków wieńczących zabawę na stadionie.
To nie koniec atrakcji przygotowanych przez Spółkę na ten ciepły wrześniowy wieczór.

Jubileusz Mieszkańcy przenieśli się pod wieżę ciśnień. Tam o godz. 20:30 zobaczyliśmy inscenizację napadu na wieżę wraz z porwaniem.
W inscenizacji wzięli udział członkowie klubu wspinaczkowego oraz uprowadzona (Anna Nowak). Scena porwania odbyła się pod wieżą po czym przeniosła się do środka do poziomu zbiornika wody tj. ok. 35 m. n.p.m.
Dwójka bohaterów inscenizacji chcących odzyskać uprowadzoną, wspięła się po zewnętrznej ścianie wieży do wysokości zbiornika. Tam nastąpiło waleczne odbicie pani Anny, która z pomocą wybawiciela zjechała po linie w dół. Następnie "alpiniści" rozwinęli ogromny baner upamiętniający 100 - lecie średzkich wodociągów.
Jubileusz
Za ten spektakularny występ zgromadzona publiczność podziękowała gromkimi brawami.
Atrakcji nie było końca.
Organizatorzy zaprosili wszystkich wytrwałych do nocnego zwiedzania wieży, które trwało aż do godz. 23:00. Na wieży można było podziwiać grę świateł i ... spotkać dobre duszki.

Każdy z uczestników po zwiedzeniu wieży otrzymał firmowe upominki. W sumie wieżę zwiedziło około 600 osób.
Zadowolenie z udanej zabawy było widać na wielu twarzach uczestników imprezy zarówno dzieci jak i dorosłych, którzy mieli możliwość zobaczyć inscenizację porwania i wieżę w środku.

Drugi dzień obchodów 100 - lecia średzkich wodociągów umożliwił mieszkańcom miasta i gminy Środa zwiedzenie nowoczesnych obiektów Spółki: Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Kórnickiej oraz Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Chwałkowie.
Podstawione przed Urzędem Miejskim autokary zabierały grupy osób i transportowały je na obiekty MPECWiK. W trakcie jazdy pracownicy wodociągów opowiadali historię powstania tych obiektów.
Na miejscu uczestnicy mogli zapoznać się z technologią produkcji wody, zobaczyć małże (system biomonitoringu), prześledzić proces oczyszczania ścieków i gospodarowania osadami.
W trakcie tych wycieczek wiele osób zgodnie wypowiadało się, że inaczej wyobrażało sobie pracę stacji uzdatniania wody i oczyszczalni.
W podziękowaniu za przybycie i aktywne uczestnictwo goście otrzymali upominki - niespodzianki.

Jubileusz W dniach 27-29 września MPECWiK przyjmowało na swych obiektach uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Środa Wlkp.
Zainteresowanie szkół jest tak duże, że Spółka postanowiła o zorganizowaniu kolejnych wycieczek młodzieży, które będą odbywać się w okresie roku szkolnego.

Zarząd MPECWiK wraz z pracownikami serdecznie dziękuje za uczestnictwo w otwarciu jubileuszu 100 - lecia średzkich wodociągów. Dziękujemy sponsorom, którzy pomogli w zorganizowaniu tak pięknej imprezy. Wasze wsparcie dostarczyło niezapomnianych wrażeń i nam i uczestnikom obchodów jubileuszu.

Sponsorzy imprezy 100-lecia wodociągów średzkich


Zachęcamy wszystkich do śledzenia planu imprez obchodów organizowanych w 100 - lecie średzkich wodociągów, które będą odbywać się na przełomie 2010/2011 roku - aby móc dalej być świadkiem wydarzeń - współautorem historii.
Zapraszamy także do obejrzenia pamiątkowych zdjęć z imprez jakie zostały zorganizowane w trakcie trwania jubileuszu.


ZOBACZ: JUBILEUSZ W OBIEKTYWIE

Opis2
W dniu 18 sierpnia br. Burmistrz Środy Wielkopolskiej Wojciech Ziętkowski i prezes MPECWiK Jan Buczkowski przebywali z wizytą u Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka. Burmistrz W. Ziętkowski złożył na ręce Pana Wojewody zaproszenie do objęcia przewodnictwa w Honorowym Komitecie jubileuszu 100-lecia Średzkich Wodociągów. Pan Wojewoda z zadowoleniem przyjął to zaproszenie. Podczas wizyty omówiono oryginalną koncepcję obchodów jubileuszu i bogaty program imprez artystycznych, sportowych i naukowych związanych ze 100-leciem. Pan Burmistrz poruszył też inne tematy związane z funkcjonowaniem Gminy Środa Wlkp. oraz zaprosił Pana Wojewodę do uczestnictwa w Gminnych Dożynkach.
Jan Buczkowski.

Konferencja prasowa w MPECWiKW dniu 20 września w siedzibie spółki odbyła się konferencja prasowa w sprawie obchodów 100-lecia wodociągów średzkich. 
Na spotkaniu przedstawiono sprawozdanie z działalności komitetu organizacyjnego przygotowującego obchody.
Prezes Jan Buczkowski przedstawił całościowy plan imprez, które będą się odbywać na przełomie roku 2010/2011 tj .między innymi : konferencje tematyczne przy udziale branży wodociągowej oraz kadry naukowej, chęć zlecenia napisania książki o historii wodociągów średzkich oraz o spotkaniu jubileuszowym, które będzie miało miejsce na początku przyszłego roku z pracownikami, przedstawicielami władz lokalnych i krajowych, na którym poświęcony zostanie sztandar wodociągów średzkich, ufundowany przez Zarząd Spółki.
Następnie p. Anna Nowak pomysłodawca i koordynator projektu obchodów przedstawiła plan najbliższych imprez, które odbędą się w dniach 25-29 września br.
Program imprez
25 września
Na boisku treningowym OSiR-u przy ul. Poselskiej od godz. 14 odbędzie się szereg imprez dla dzieci, występy muzyczne w tym koncert gwiazdy, zespołu Czerwone Gitary, pokaz fajerwerków.
O godz. 20:30 przy ul. Dąbrowskiego / Żwirki i Wigury będzie można zobaczyć inscenizacje napadu na wieżę, zwiedzić obiekt i trochę się przestraszyć gdyż w tym szczególnym dniu potwierdzono przybycie i obecność na wieży nocnych duszków.

26 września
Dni otwarte MPECWiK Sp. z o.o. Od godz. 11:00 co godzinę z parkingu przy Urzędzie Miejskim w Środzie odjeżdżać będą autokary na obiekty Stacji Uzdatniania Wody, Przepompowni i Oczyszczalni w Chwałkowie.

27-29 września
Zorganizowana została ścieżka edukacyjna dla uczniów szkół podstawowych Gminy Środa Wlkp. Podobnie jak w niedzielę, tym razem ucząca się młodzież będzie mogła zapoznać się z technologią produkcji wody i oczyszczania ścieków.

Organizatorzy jubileuszu gorąco zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i gminy do wzięcia udziału w obchodach 100-lecia średzkich wodociągów.Program Imprez do pobrania :      [Rozmiar: 1908 bajtów]

Kurtyna wodna na Starym Rynku Wodociągi w ostatni upalny weekend uruchomiły na Starym Rynku kurtynę wodną. Wiadomo jak płyty Rynku są rozgrzane podczas słonecznych dni. Aż parzą stopy. W godzinach największego upału od 10 do 14 w sobotę, niedzielę i poniedziałek pracownicy MPECWiK zamontowali urządzenie rozpryskujące wodę w postaci mgły.
Kurtyna wodna na Starym Rynku
„Był to pomysł p. Burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego, aby wykorzystać nasze urządzenia do nawodnienia płyty Starego Rynku.” – mówi prezes spółki Jan Buczkowski. Podobne fontanny funkcjonują w Poznaniu i Wrześni. Cieszą się wielką popularnością zwłaszcza wśród dzieci. Dzięki drobnemu rozbryzgowi wody jej zużycie jest niewielkie, dając ulgę mieszkańcom w upalne dni.