Awaria W niedzielę 22 marca br. o godz. 6 rano zgłoszono wyciek wody w rejonie skrzyżowania ulic Zamojskich / Wrzesińska. Dyżurujący pracownik powiadomił brygadę wod-kan MPECWiK. Miejsce awarii oznakowano i przystąpiono do poszukiwania miejsca wycieku. Po wycięciu asfaltu i odkryciu gruntu na głębokość około 3-4 metrów okazało się, że trudno zlokalizować miejsce pęknięcia rury. Uszkodzona rura była ułożona w latach 70-tych jeszcze przed budową ulicy Zamojskich. Wodociąg leży tam na głębokości od 3 do 5 metrów, gdyż budując drogę znacznie podniesiono jej poziom.
Jest to ważna magistrala wodociągowa, bo zaopatruje ulice Zamojskich, Gnieźnieńską wraz z bocznymi a także wieś Mączniki. Uruchomiono beczkowóz z bezpłatną wodą do pobrania przez potrzebujących. Wyciek zlokalizowano po 12 godzinach poszukiwań.
Dziewięciu ludzi poświęciło niedzielę, pracując w deszczu i zimnie, aby dostarczyć mieszkańcom wodę.
O godz. 22 zakończono zasypywanie piaskiem miejsca wycieku, zagęszczanie gruntu i zabezpieczanie ruchu drogowego, gdyż awaria nastąpiła pod połową jezdni ul. Zamojskich. W najbliższych dniach naprawiona zostanie nawierzchnia jezdni.
Zarząd Spółki dziękuje pracownikom: Leszkowi Kaźmierczakowi, Zenonowi Matuszakowi, Lechowi Wachowiakowi, Ryszardowi Barteckiemu, Piotrowi Szykule, Andrzejowi Bródce i Bogdanowi Kamińskiemu oraz pracownikom firmy Mariana Robaka – Stanisławowi Dzwoniarkiewiczowi i Andrzejowi Wojciechowskiemu za poświęcony czas i trud przy usuwaniu tej awarii.