2 maja w czasie posiedzenia Rady Nadzorczej MPECWiK w Środzie Wlkp., na nowego członka Zarządu Spółki powołano Bartosza Bałażyka.

 

Jego powołanie jest związane z odejściem na rentę wieloletniego dyrektora, prezesa, a ostatnio wiceprezesa Zarządu MPECWiK – Andrzeja Korneckiego.

 

Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała obecnego członka Zarządu – pana Grzegorza Żarnowskiego na stanowisko wiceprezesa Zarządu Spółki.

B. Bałażyk w wodociągach średzkich pracuje od lipca 1997r. Najpierw jako stażysta, a następnie jako referent Działu Sprzedaży. Od 2001r. jest kierownikiem tego Działu. W trakcie ponad
15-letniego stażu pracy odbył szereg szkoleń związanych z działalnością i funkcjonowaniem przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych oraz standardów usług świadczonych przez te przedsiębiorstwa. W 2012 roku nadzorował pierwsze w Polsce wdrożenie zdalnego odczytu wodomierzy za pomocą GSM, dzięki temu systemowi firma otrzymała nagrodę za nnowacyjność . B. Bałażyk od 2004r. jest przewodniczącym Komisji Przetargowej MPECWiK , a także uczestniczył i współpracował przy organizacji obchodów 100-lecia wodociągów średzkich. Obecnie zajmuje się tematyką strat wody i monitoringu sieci wodociągowej. Ma wykształcenie wyższe. Jest żonaty i ma 1 dziecko.