Na budynku zlokalizowanym na terenie przepompowni ścieków przy ul. Niedziałkowskiego 54, powstał mural upamiętniający 110 lecie średzkich wodociągów. Koncepcja powstania muralu narodziła się po rozstrzygnięciu konkursu na  plakat upamiętniający ten jubileusz. Przypomnijmy, że konkurs wygrała praca pani Pauliny Szadkowskiej, która była inspiracją do stworzenia muralu. Natomiast autorem i wykonawcą samego muralu jest pan Przemysław Zalesiński, znany średzki architekt i plastyk.

Sam mural przedstawia średzką wieżę wodociągową (symbol średzkich wodociągów), mapę stref zaopatrzenia w wodę i sieć wodociągową na terenie miasta i gminy oraz logo MPECWiK i Gminy Środa Wielkopolska. Na muralu znajduje się również napis, będący hasłem średzkich wodociągów : „już od 110 lat lejemy zdrową wodę”.

Sądzimy, że mural wpisze się pozytywnie w średzką architekturę, tak jak pozostałe murale na terenie Środy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców jak również osób przyjeżdżających do naszego  miasta.

                                                                                                                                                                                                                   MPECWiK Środa Wlkp.