I N F O R M A C J A

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Środzie Wlkp. informuje, że obecnie trwają prace związane z przebudową i rozbudową Stacji Uzdatniania Wody w Brodowie.

SUW Brodowo zaopatruje w wodę ponad 2500 mieszkańców z 21 miejscowości:

Annopole (nr 3), Brodowo, Chudzice (nr 12, 13, 14), Chwałkowo, Dębicz, Dębiczek, Henrykowo, Kaźmierki, Kijewo (bez nr: 9, 9A, 9B, 10, 12), Marianowo Brodowskie, Nadziejewo, Nietrzanowo, Olszewo, Pętkowo, Pierzchnica, Pierzchno, Ruszkowo, Strzeszki, Tadeuszewo, Ulejno, Włostowo.

Modernizacja stacji pozwoli zwiększyć jej możliwości produkcyjne do 2400 m3 wody na dobę oraz umożliwi zaopatrzenie w wodę intensywnie rozbudowujących się terenów mieszkaniowych zaopatrywanych z tego ujęcia.

 

Aby można było zrealizować te inwestycje należy wykonać szereg prac instalacyjno-budowlanych. Wykonawca przebudowy oraz pracownicy MPECWiK dokładają wszelkich starań, aby prace te nie miały negatywnego wpływu na dostawę wody dla mieszkańców. Jednak przełączenia instalacji lub montaż urządzeń mogą powodować spadek ciśnienia wody oraz kilkudziesięciominutowe wyłączenia.

 

W związku z powyższym prosimy naszych odbiorców o wyrozumiałość oraz przepraszamy za niedogodności, które potrwają do końca I kwartału 2021r.

 

Jednocześnie prosimy o śledzenie informacji zamieszczanych na naszej stronie internetowej WWW.WODOCIAGI-SRODA.PL zakładka AWARIE I PLANOWANE WYŁĄCZENIA oraz na profilu fb @SREDZKIEWODOCIAGI.

 

 

                                                                                              Zarząd MPECWiK Środa Wlkp.