INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY ŚRODA WIELKOPOLSKA


W związku z wprowadzeniem z dn. 13 marca 2020 r. na terytorium RP stanu zagrożenia epidemiologicznego Zarząd spółki MPECWiK w Środzie Wlkp., uznając, że od utrzymania właściwych warunków higienicznych uzależnione jest zdrowie i życie nas wszystkich – mieszkańców Gminy Środa Wielkopolska i pracowników spółki – postanowił wdrożyć niezbędne procedury zapewniające ciągłość obsługi naszych urządzeń, a co za tym idzie ciągłość dostaw wody i ciepła oraz odbioru i oczyszczenia ścieków:
 Z dniem 16 marca br. do odwołania wprowadzony został zakaz przebywania na terenie obiektów spółki osób trzecich. Do odwołania zamknięta zostaje Kasa spółki oraz Biuro Obsługi Klienta.

 Kontakt osób trzecich z pracownikami spółki może odbywać się wyłącznie drogą telefoniczną lub elektroniczną.
Na stronie internetowej WODOCIAGI-SRODA.PL w zakładce KONTAKT podane są adresy kontaktowe do poszczególnych działów Spółki.
 Na parterze biurowca w Środzie Wlkp. przy ul. Harcerskiej 16 wyznaczono punkt przyjmowania korespondencji kierowanej do Spółki.

 Z dniem 16 marca 2020 r. do odwołania zawiesza się w szczególności:
- pobór i badania prób wody i ścieków od zleceniodawców zewnętrznych,
- bezpośredni odczyt wodomierzy w nieruchomościach odbiorcy usług.
Ilość zużytej wody w przypadku wodomierzy, które nie są odczytywane zdalnie, będzie ustalana na podstawie średniej zużycia wody z ostatnich trzech miesięcy, korekty faktur nastąpią w kolejnym miesiącu po odwołaniu stanu zagrożenia.
Istnieje również możliwość podawania stanu wodomierzy drogą telefoniczną na nr tel. 61 2853518 lub drogą elektroniczną – na stronie internetowej www.wodociagi-sroda.pl w zakładce „Wyślij stan licznika online” lub na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 Kontakt z pracownikami Działu Technicznego:
- tel. 61 2853518, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W innych pilnych sprawach polecamy kontakt:
POGOTOWIE WODOCIĄGOWO-KANALIZACYJNE tel. 994 lub 61 2853486 lub tel. kom. 697 991 478
Szczegółowe zasady przekazywania przesyłek i korespondencji, funkcjonowania punktu odbioru nieczystości ciekłych przy ul Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp., usuwania awarii przyłączy wodociągowych określone zostaną w wytycznych zarządu spółki, które umieszczone zostaną na stronie internetowej www.wodociagi-sroda.pl.

 


Zarząd MPECWiK