25-lecie powstania Przedsiębiorstwa Wodociągowego w Środzie                

 

 

01 stycznia 1993 r. powstało w Środzie przedsiębiorstwo wodociągowe, będące do tego dnia oddziałem PWiK Śrem. W ówczesnym czasie wodociągi średzkie przyjęły nazwę „Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Środzie Wielkopolskiej.”

Uroczystości z okazji 25-lecia powstania przedsiębiorstwa wodociągowego w Środzie Wielkopolskiej zorganizowano 26 stycznia br. Przypomnijmy, że do 1993 r. średzkie wodociągi były oddziałem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Śremie, a do 1994 r. ujęcia wiejskie stanowiły własność Wojewódzkiego Zakładu Konserwacji Urządzeń Wodno – Kanalizacyjnych z Przeźmierowa.
Podział Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Śremie został przeprowadzony w celu komunalizacji majątku. Dzięki temu wydzielono średzkie wodociągi, które otrzymały nazwę Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Środzie Wlkp. W ciągu następnych kilku miesięcy poszerzono działalność przedsiębiorstwa o ogrzewanie miasta i zmieniono nazwę na Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji w Środzie Wlkp.

W trakcie uroczystości prezes Jan Buczkowski przypomniał historię przedsiębiorstwa oraz jego stan dzisiejszy. Podkreślając misję MPECWiK wspomniał o tym, że przede wszystkim firma służy średzkiemu społeczeństwu. Prezes skierował podziękowania do załogi za dobrą pracę, którą wysoko oceniają mieszkańcy Gminy Środa. Podziękowania usłyszeli także Burmistrz Wojciech Ziętkowski, reprezentująca Radę Powiatu Średzkiego przewodnicząca Ewa Kusik, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Dopierała i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej spółki Mieczysław Szymański. Specjalne wyróżnienie spotkało 5 pracowników, którzy pracują w wodociągach od 1 stycznia 1993 r. Są to: Paweł Andruszewski, Marek Graczyk, Marek Matuszewski, Piotr Szykuła i Bronisław Twardowski. Koledzy zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, upominkami od Burmistrza Miasta oraz kwiatami.

Na ręce zarządu spółki Burmistrz Wojciech Ziętkowski złożył list gratulacyjny oraz wręczył statuetkę przypominającą kroplę wody. W swoim wystąpieniu podkreślał znaczenie przedsiębiorstwa dla podnoszenia poziomu życia mieszkańców Gminy Środa, a w związku z dynamicznym rozwojem naszej gminy, zwiększaniem się liczby mieszkańców i napływem inwestorów – nakreślił zadania na przyszłość.

Życzenia dalszych osiągnięć oraz sukcesów wraz z pięknymi kwiatami złożyła również przewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego Ewa Kusik.

 

Zdjęcia z 25-lecia można obejrzeć w poniższej galerii.